Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

W naszym mieście nie ma filii Shorinji Kempo, co możemy zrobić, aby zacząć ćwiczyć?

Juji goteTo bardzo częste pytanie. Niestety, nauka na odległość jest ostatnią rzeczą, jaką można komuś polecić. Shorinji Kempo jest bardzo trudną drogą. Do rozpoczęcia praktykowania potrzeba silnej motywacji, męstwa i cierpliwości. Jednocześnie brak nauczyciela na miejscu dodatkowo utrudnia sprawę.

Posiadamy jednak doświadczenie w tej formie szkolenia. Wielu ludzi zwraca się do nas, przychodzi ćwiczyć, uczą się, nawiązują relację... W wielu przypadkach pojawia się dość silna przyjaźń, na bazie której ma miejsce przekazywanie wiedzy.

Z naszą pomocą, możemy rozpocząć takie działania, jednak pod warunkiem pojawienia się następujących elementów:

1) Silne pragnienie, aby praktykować Shorinji Kempo. Jeśli miałby to być tylko dodatek do innych sztuk walk — nie warto zaczynać.

2) Podobnie zaangażowane osoby w trening. Shorinji Kempo od samego początku praktykuje się w parach. Samodzielnie nic nie osiągniemy.

3) Miejsce i czas do rozpoczęcia regularnych zajęć (zwykły harmonogram to min. 3 treningi w tygodniu po 2 godziny).

4) Możliwość przyjeżdżać do nas, do Krakowa, co najmniej raz na 2 miesiące i przez kilka dni ćwiczyć razem z nami (jeśli wizyty byłyby rzadsze — to nie ma sensu nawet zaczynać). Z naszej strony postaramy się poświęcić tyle czasu, ile to możliwe dla takiego dialogu i będziemy dążyć do załatwienia sprawy z salą sportową na czas przyjazdu. 2 miesiące — właśnie tyle potrzeba czasu, aby informacja zaczynała układać się w głowie oraz aby zrodziły się pytania, z którymi ​​następnym razem można przyjeżdżać.

Proces takiego rodzaju szkolenia, przez lata był udoskonalany i weryfikowany na bieżąco — wykonujemy specjalne warsztaty, pod czas których „pompujemy” informacje do głów, następnie ekipa wraca do siebie, ćwiczy to, próbuje, i znowu przyjeżdżają do nas. Podczas seminarium można wykonywać dokładne notatki oraz w miarę możliwości filmować, to co się tam dzieje... Generalnie, ten proces nie jest łatwy. Jednak, jest całkowicie realny na podstawie świadomego podejścia.

Krok po kroku powstaje grupa podobnie myślących osób. Następnie, po 3-5 latach, można zacząć mówić o założeniu filii w tym mieście. Niestety, innych rozwiązań nie widzę... (z wyjątkiem przeprowadzki do Krakowa).

 

<< wrócić do "Pytania i odpowiedzi"

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi