Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Czy mogę od razu atestować się na 3 dan?

Ryusui geriOdpowiedź na to pytanie niewiele różni się od poprzedniej. Szkoła Shorinji Kempo składa się nie tylko z zajęć praktycznych, w czasie których rozwija się posiadane zdolności i nabywa nowe umiejętności walki. Równie ważna jest filozoficzna część procesu nauczania, pozwalająca na pełne zrozumienie swojego wnętrza i wypracowanie idealnej harmonii ludzkiej duszy i ciała. Oczywiście, przekazywane przez nas techniki fizyczne i arkany wiedzy psychicznej mogą w pewnym zakresie przypominać metodykę innych szkół lub stylów walki, jednak nasz system wciąż pozostaje unikatowy, a każdy etap wtajemniczenia niemożliwy do przeskoczenia. Pracę nad sobą zawsze należy zaczynać od solidnych podstaw, bowiem pośpiech w dążeniu do ustalonych celów może stać się przyczyną rezygnacji i braku zrozumienia.

W części teoretycznej nauczania Shorinji Kempo przekazujemy szczególnie ważne prawdy i wartości, które należy przyswajać stopniowo i powoli. Każde zagadnienie wymaga określonego czasu, by przeniknąć przez wszystkie sfery życia człowieka i stać się integralną częścią jego nowej osobowości. Jest to niemożliwe do zrealizowania w przeciągu kilku dni, tygodnia, a nawet miesiąca. Wraz ze stopniem wtajemniczenia rośnie także poziom trudności — omawiane wspólnie prawdy i wskazówki stają się bardziej poważne i wymagają znacznie dłużej kontemplacji. Taka zasada nauki „krok po kroku” dotyczy zarówno teorii, jak i samej techniki walki. Część fizyczna programu nauczania Shorinij Kempo jest dość obszerna (około 600 technik). Zawiera on praktycznie wszystkie kombinacje ruchów, przydatnych w treningu personalnym, jak i prawdziwym pojedynku — ciosy, rzuty, oddziaływanie na punkty spustowe itp.

 

W programie nauczania każdy stopień (kyu czy dan) ma swój minimalny termin przejścia. Terminy te wyznacza Zarząd Organizacji Shorinji Kempo. Otrzymanie następnego kyu czy dan przed zakończeniem minimalnego okresu jego trwania jest niemożliwe. Każdy, kto z potrzeby szczerej woli przystępuje do szkoły Shorinji Kempo, winien uczynić ją dziełem swojego życia. Przez wszystkie etapy należy przechodzić powoli i z rozwagą, oswajając w pełnej mierze to wspaniałe dziedzictwo, które pozostawiły nam darze poprzednie pokolenia mistrzów.

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi