Sprawiedliwość nie poparta siłą jest bezradna. Siła bez sprawiedliwości, to rozbój i przemoc. (So Doshin)

Od czego właśnie rozpocząć treningi?

s chego nachat

 

Od zadania sobie pytania: „Po co?”

 

Odpowiadając sobie szczerze na postawione wyżej pytanie, powody, dla których chcemy dołączyć do szkoły Shorinji Kempo staną się dla nas łatwiejsze do zrozumienia. Należy mieć świadomość, że studiowanie Shorinji Kempo jest długofalowym procesem, a nawet przygodą na całe życie!

 

Shorinji Kempo nie jest szkołą, w której trenujemy bojówkarzy. Poznajemy swoją naturę, swój umysł, swoje ciało, swój potencjał, jaki mamy z chwilą narodzin. Istnieje stare przysłowie Zen: „Wyczerpuj swoje życie do końca” — to pokazuje nam kierunek nauki, motywuje do dalszego rozwoju.

 

Następnym krokiem, jaki należy podjąć, to przyjście na trening. W naszej szkole nie preferujemy, sytuacji, gdy osoby zainteresowane Shorinji Kempo najpierw chcą oglądnąć, jak przebiega trening, nasze podejście jest zupełnie inne. Chcesz poznać Shorinji Kempo — spróbuj! Wejdź do naszego Dojo, tylko stojąc ramię w ramię z innymi uczniami można poczuć czym jest prawdziwy trening Shorinji Kempo, poczuć atmosferę panującą w Sali. Nie da się tego doświadczyć oglądając trening siedząc na ławce. Trzeba doświadczyć tego samemu, dlatego czekamy na Ciebie w naszych Dojo, weź strój sportowy i dołącz do nas!

 

<<< wrócić do "Pytania i odpowiedzi"

 

Rejestracja

Deklaracja członkowska

vol57 12

Konto bankowe POSK

dengi