top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPolska Organizacja Shorinji Kempo

Urodziny Sensei Jacka Marchewki

14 lipca Polska Organizacja Shorinji Kempo świętowała 60 urodziny naszego Sensei Jacek Marchewka.

To nie tylko 60 urodziny, ale również jego jubileusz 40 letniej pracy w propagowaniu sztuk walki w Krakowie, dziękujemy wszystkim za przybycie, a naszemu Senseiowi Karotce życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Sensei Jacek Marchewka, to wyjątkowa postać na krakowskiej scenie sztuk walk. Na początku lat 80 zaczął działać jako instruktor sztuk walk ogniskach TKKF, uczył swoich podopiecznych technik Ju-Jutsu. W kolejnych latach powstawały kolejne oddziały. Nasz Sensei coraz bardziej doskonalił swoje techniki, będąc uczestnikiem wielu seminariów z międzynarodowymi instruktorami.

W Krakowie chodziły legendy, że najlepszy specjalista od wykręconych nadgarstków i i barków to tylko Sensei Jacek Marchewka. W połowie lat 90-tych Sensei Jacek, kupił pod halą targową pierwsze materiały dotyczące Shorinji Kempo i tak powstał zalążek Shorinji Kempo w Polsce. Dzięki zrządzeniu losu i ciężkim staraniom Sensei Jacka postawała współpraca z Fińską Federacją Shorinji Kempo, która trwa do dziś. W 2015 roku los sprawił, że Sensei Dmitrij Chowański przybył od Polski i poznał Jacka Marchewkę, wówczas nastąpił moment przełomowy w rozwoju Shorinji Kempo w Polsce!

Dziękujemy Sensei Jackowi za wszystko i życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Dziękujemy za przybycie wszystkim Przyjaciołom Jacka na jego urodzinowe przyjęcie!


44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page