top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPolska Organizacja Shorinji Kempo

8 tygodniowy kurs medytacji buddyjskiej od podstaw6 października – 1 grudnia piątki 18:30-20:30 (z przerwą od zajęć 10 listopada)


Miejsce: stacjonarnie w Sanghaloce

Godziny: 18:15 – drzwi otwarte 18:30 – rozpoczynamy zajęcia 20:45 – kończymy spotkanie

Terminy zajęć: 1) 6 października 2) 13 października 3) 20 października 4) 27 października 5) 3 listopada 6) 17 listopada 7) 24 listopada 8) 1 grudnia
Darowizny: Prosimy o datek w wysokości 350 zł za całość kursu (pojedyncze zajęcia datek 50 zł). Dla studentów mamy zniżkę – 280 zł.

Wpłat darowizn można dokonywać za pośrednictwem szybkich płatności: https://www.buddyzm.info.pl/szybka-platnosc-darowizna-dla-sanghaloki/

Konto mBank: 86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, Fundacja Przyjaciele Buddyzmu, tytuł wpłaty: „DAROWIZNA na kurs piątkowy podstawy medytacji”.

Osoby, które obecnie są w trudnej sytuacji finansowej, prosimy o kontakt z nami pod adresem: kontakt@buddyzm.info.pl. Istnieje możliwość uczestnictwa w kursie na ulgowych, umówionych zasadach.

Opis: 8 tygodniowy kurs medytacji przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy medytowali już wcześniej, ale chcą pogłębić swoją praktykę w towarzystwie życzliwych osób, jak i dla tych, którzy nie mieli okazji dowiedzieć się, czym jest medytacja buddyjska i chcieliby to zmienić.

Na kursie uczymy 3 rodzajów medytacji, które praktykujemy we wspólnocie buddyjskiej Triratna. Jest to świadomość ciała (body scan), uważność oddechu oraz metta bhavana (życzliwa obecność). Kurs stanowi jednolitą całość, dlatego do grupy można dołączyć najpóźniej przed drugim spotkaniem.

Przydatne informacje:

Na czas trwania sesji zapewnij sobie dogodne warunki: 1) przygotuj sobie rzeczy, które przydadzą Ci się do zorganizowania sobie miejsca do medytacji, to może być koc na podłodze, parę poduszek, duże książki, śpiwór lub krzesło – w trakcie spotkania wytłumaczymy Wam jak przygotować sobie siedzisko do medytacji; 2) jeśli to możliwe daj znać swoim domownikom, że na czas trwania spotkania jesteś sam/a w pokoju i poproś ich aby Ci nie przeszkadzali; zapewniając sobie tym samym ciche i spokojne warunki do medytacji; 3) podejmij decyzję, że podczas spotkania nie korzystasz z innych mediów – jesteś tu i teraz.

Każdy tydzień to jeden element praktyki:

Tydzień 1: czym jest medytacja, pozycja w medytacji, podstawy relaksacji, medytacja świadomość ciała. Tydzień 2: medytacja świadomości ciała i wporwadzenie do oddechu – medytacja uważność oddychania. Tydzień 3: uważność oddychania pogłębienie praktyki, zwrócenie uwagi na myśli, praktyka ciszy i spokoju w codziennym życiu. Tydzień 4: przyjemność w medytacji, świadome kierowanie uwagi na przyjemne doświadczenia, odczucia. Tydzień 5: medytacja metta bhawana (pozytywne emocje, życzliwość, wprowadzenie) – praktyka metta, czyli życzliwość do siebie samych w codziennym życiu. Tydzień 6: medytacja metta bhawana (cała praktyka) – praktyka metta do siebie i otoczenia w codziennym życiu Tydzień 7: zwrócenie uwagi na trudne doświadczenie – praca z trudnym w medytacji i poza nią. Przeszkody w medytacji i sposoby jak sobie z nimi radzić. Tydzień 8: etyka, medytacja, mądrość – jak kultywować i pogłębiać pozytywne stany umysłu (spokój, życzliwość, mądrość).

Zapraszamy serdecznie!

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page