top of page

FUNDAMENTALNA ZASADA - DOSTAĆ, PRZEKAZAĆ I ROZWIJAĆ NAUKĘ KAISO

Dziedzictwo Kaiso - to filozoficzna doktryna, sztuka walki i unikalny system szkolenia Shorinji Kempo.

 

Organizacja Shorinji Kempo istnieje, żeby go ochraniać i rozwijać. Fundamentalna zasada Organizacji - właściwie studiować dziedzictwo Kaiso i rozwijać Organizację.

 

Cała organizacyjna struktura i działalność Shorinji Kempo podporządkowana jest tej zasadzie.​

Kaiso-98.JPG
DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACJI

Z własnym, jednolitym systemem technik, filozofią oraz systemem edukacji Shorinji Kempo uczestniczy w różnych formach życia społecznego jako Organizacja nauczająca. Ta działalność łączy w sobie następujące elementy: 

  • Członkowie Organizacji uczą się technik i filozofii Shorinji Kempo w ramach jednolitego systemu. Trenują, poznają filozofię i wykonują takie rytuały jak Chinkon Gyo oraz Samu. Co pewien czas uczestniczą w egzaminach na stopnie Kyu i Dan, aby określić poziom własnych postępów i utrzymać motywację do podnoszenia umiejętności, które są wymagane podczas następnych egzaminów. 

  • Jako część treningu kenshi uczestniczą w życiu społecznym lub też pracują jako wolontariusze w Dniu Kaiso, który przypada na 12 maja. 

  • Kenshi okresowo uczestniczą w Taikai, Koshukai (regionalnych seminariach), Gasshuku (obozach naukowo-treningowych) oraz stażach, przeprowadzanych przez główną siedzibę Shorinji Kempo, w celu zgłębienia wiedzy, znajomości technik oraz nawiązanie i zacieśnienie przyjacielskich stosunków pomiędzy sobą. 

  • Włączają się w inne formy współdziałania ze społeczeństwem, które prowadzą ku samodoskonaleniu.

2023 MISTRZOSTWA ŚWIATA
Budokan.jpg

Stolica Japonii zamieniła się w Centrum Sztuki Walki – Shorinji Kempo. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 500 uczestników z 41 krajów!

Nasi reprezentanci – Dominika Chlipała (2 Dan), Krzysztof Kmiecik (3 Dan), a w Polsce Shorinji Kempo istnieje tylko od 2016 roku. Polska para zajęła 6 miejsce na World Taikai Shorinji Kempo! To ogromny sukces! Polska jest pierwszym tak młodym krajem w całej historii Shorinji Kempo, który zajmuje tak wysokie miejsce! Występ naszej pary zrobiło ogromne wrażenie na sędziach oraz publiczności. 

PARTNERZY
Ozaki_edited.jpg

OZAKI

Sklep internetowy

Dogi / Obi / Hoi / Do itd.

KATALOG >>>

Maekawa_edited.jpg

MAEKAWA

Sklep internetowy

Do / Kask / Kaszulki itd.

KATALOG >>>

20220905_232535_edited.jpg

SKLEP W HOMBU

Zamówienie przez Sekretariat

Kamoku / Tokuhon / Sodesho

(angl / jap wersji)

bottom of page